Главная » 2010 » Январь » 15 » Закарпатське Солотвино: Підземне лихо
10:09
Закарпатське Солотвино: Підземне лихо
Існує реальна загроза життю та здоров'ю пацієнтів алергологічних лікарень в селищі Солотвино Тячівського району Закарпатської області. Також велика ймовірність зникнення близько 300 будинків цього населеного пункту. Грунтові води, прибуваючи в шахти, де проходять лікування пацієнти, поступово вимивають сіль і збільшують підземні порожнини. У результаті просідання грунту утворюються карстові провали. За даними МНС, з початку минулого року місцями вони збільшилися в 3-5 разів. Розмір найбільшою воронки - 460 на 260 метрів. Експерти попереджають: немає жодних гарантій, що одного разу черговий провал не поглине десятки будинків разом з людьми.

У висновку Українського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту геології НАНУ стверджується: "На території Солотвинського солерудника продовжують розвиватися катастрофічні зміни. Так, збільшення периметра і глибини провалів поблизу урочища "Чорний Мочар", а також шахт № 7 та № 8 відбувається зі швидкістю 1-2 метри на тиждень. Головна загроза полягає в збільшенні однієї з порожнин у бік житлового масиву. Якщо шахта № 9 буде залита водою до критичного рівня, то це може призвести до непередбачуваних та непрогнозованих руйнівних підземних процесів".

За підрахунками фахівців, реальна загроза нависла над 1 200 солотвинцями - мешканцями будинків, що опинилися в небезпечній зоні. Стихія насувається також на дві загальноосвітні школи, лікарні, поліклініки, об'єкти централізованого водопостачання та водовідведення, лінію електромереж, відділення поштового зв'язку, частину підвідного газопроводу високого тиску, ділянку автодороги загальнодержавного значення Мукачево - Рогатин. За попередніми оцінками, тільки на ліквідацію існуючих провалів (загальний обсяг - 2 млн м3) буде потрібно 180 - 200 мільйонів гривень. Сумарна ж вартість відновлювальних робіт в Солотвині може досягти майже 350 мільйонів гривень.

У зв'язку із загостренням аварійної ситуації на ДП "Солотвинський солерудник" уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова звернулася до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з поданням про порушення конституційних прав на життя і здоров'я пацієнтів алергологічних лікарень, а також жителів селища.


Олександр Прохоров
Категория: Закарпаття | Просмотров: 349 | Добавил: foto-uzh | Теги: алергологічний, шахта, карстовий, Закарпаття, Солотвино | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]