Главная » 2009 » Август » 28 » У Луцьку відкрилася єдина у Західній Україні лабораторія для перевірки продуктів з ГМО
17:09
У Луцьку відкрилася єдина у Західній Україні лабораторія для перевірки продуктів з ГМО

Перевірки проводитимуться на базі випробувального центру підприємства, – повідомляють у прес-службі Держспоживстандарту. Це перший у Західній Україні центр у системі Держспоживстандарту, який, згідно з рішенням Національного агентства з акредитації України від 17.08.2009, отримав розширення галузі акредитації щодо визначення ГМО.

Підрозділ генетично-молекулярних випробувань продукції має сучасне аналітичне обладнання, що дозволяє проводити випробування продукції на вміст ГМО, відповідно до міжнародних вимог ISO 21569:2005 та ISO 21570:2005 з якісним і кількісним визначенням процентного вмісту ГМО. Навчання спеціалістів ДП «Волиньстандартметрологія» з визначення ГМО провели закордонні фахівці.

У випробувальному центрі проводиться перевірка харчової продукції та продовольчої сировини на наявність ГМО – виявлення регуляторних послідовностей промотору (35S) та термінатора (NOS); визначення наявності у харчовій продукції та продовольчій сировині ДНК рослинного походження, зокрема сої; ідентифікація та кількісне визначення вмісту ГМО. При проведенні випробувань з метою контролю якості результатів використовуються сертифіковані стандартні зразки («ERM», Бельгія) з приписаними значеннями вмісту ГМО в продуктах харчування та продовольчій сировині.

Як уже повідомлялось, нещодавно у системі Держспоживстандарту України було відкрито лабораторії генетично-молекулярних випробувань ГМО у харчових продуктах та сільськогосподарській сировині на базі випробувальних центрів ДП «Кривбасстандартметрологія» (Кривий Ріг) та ДП «Луганськстандартметрологія» (Луганськ). Крім того, з 2007 року аналогічна лабораторія діє в ДП «Укрметртестстандарт» (Київ) та з 2008 року в ДП «Вінницястандартметрологія» (Вінниця).

Довідка: Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. №468 «Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг», з 1 липня 2009 року здійснюється обов’язкове етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми. Етикетування харчових продуктів, які не містять генетично модифіковані організми або вміст яких становить менш як 0,9 %, здійснюється з допомогою позначки «Без ГМО».

ЗІК

Категория: Україна | Просмотров: 228 | Добавил: onok | Теги: Україна, Луцьк, продукти, їжа, ДНК, ГМО | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]