Главная » 2010 » Май » 27 » Активісти Чопського “Фронту змін” взяли на контроль проблеми ЖКГ
12:06
Активісти Чопського “Фронту змін” взяли на контроль проблеми ЖКГ
Фронт Змін - ЧОПЖитлово-комунальна сфера – одна з найболючіших проблем Чопа. Місто, яке  називають західними воротами держави (тут розташований найбільший залізничний вузол Західної України), зовсім не схоже на презентаційну візитну картку для закордонних гостей. Розбиті дороги і тротуари, понурі будівлі з майже повністю зруйнованою системою водопостачання і каналізації, проблеми питної води доводять до відчаю місцевих жителів.
  Обговорити наболіле та вирішити, як спільними зусиллями домогтися змін у комунальному господарстві, зібралися активісти Чопського міського осередку "Фронту змін”. На "круглий” стіл запросили представників колишньої влади міста, інженерів приватних підприємств, керівництво державного управління охорони навколишнього природного середовища. Відвідав зібрання і радник Арсенія Яценюка, керівник  Уряду Змін з напрямку "Здоров’я нації та екологія” Олександр Мостіпан.
На зустрічі було гостро піднято питання технічного стану водоочисних споруд м. Чопа у зв’язку з їх катастрофічною зношеністю. При піднятті рівня води в р. Латориця, де фактично і здійснюється водозабір питної води, струмінь в крані квартир стає мутним і непридатним для споживання.
Така ж ситуація й зі стічними водами. Зі слів колишнього мера міста Юрія Товта, цією проблемою вже давно ніхто не опікується. Очисні споруди для стічних вод збудовані ще у 60 – х роках минулого століття, і з тих пір жодної модернізації, та навіть потрібного планового ремонту по заміні обладнання. На теперішньому етапі кількість стічних вод втричі перевищує потужність даних споруд, що надзвичайно отруює воду в озері біля м. Чопа.
Зношеність системи водопостачання вже більш ніж на 50 % перевищує  втрати. Звичайно, все це лягає на плечі населення, яке не тільки платить за спожиту воду, а й за ті 50%, щоб якось їх покривати.
На закінчення дискусії торкнулися проблем каналізаційної системи, прориви якої практично чи не щодня спостерігають жителі Чопа. В результаті цього величезна кількість каналізаційних відходів через прориви потрапляє в ґрунтові води, що отруює криниці, джерела, сільгоспугіддя навколишніх сіл.
Начальник відділу державного управління охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області Микола Карпюк пояснив ситуацію відсутністю фінансування: "Кишеня бюджету майже порожня, тому й доводиться вдаватися до часткового ремонту мережі. Звичайно, полагодивши щось в одному місці, відразу потрібно бігти й латати діри в іншому”.
Голова Чопського міського осередку "Фронту змін” Валерій Самардак висловив припущення, що якби при розподілі бюджету влада залучала ширше коло спеціалістів, навіть мізерні кошти можна було б освоїти грамотно. До того ж існує багато грантових державних і зарубіжних програм, вигравши які можна отримати додаткові кошти на реконструкцію комунальної сфери.
Свої пропозиції та розробки проектів "Школи влади” "фронтовики” не збираються ховати в шухляди, а готові вже тепер проваджувати їх у життя. Для цього потрібна конструктивна співпраця з органами місцевої влади та залученням фахівців різних підприємств і організацій.
"Ми почали активно працювати з пенсіонерами і колишніми комунальниками, які в силу різних обставин змінили сферу діяльності, але не стали від того гірше розбиратися в комунальній системі. Вони добре знають, яку трубу потрібно замінити, а яка ще прослужить роки. Саме таких людей потрібно підтягувати, розподіляючи бюджет, а потім освоюючи отримані кошти. Вони багато чого підказують проектантам "Школи влади”, тож , безперечно, стануть корисними і діючій владі”, - зауважив Валерій Самардак.
До дискусії вирішено запросити й місцеві громадські організації. Якщо далі сидіти і нарікати на проблеми, від цього їх не поменшає. Саме небайдужістю і активністю громадян вдасться розрізати цей гордіїв вузол, - резюмували учасники засідання.
Категория: Закарпаття | Просмотров: 656 | Добавил: foto-uzh | Теги: Роберт Бровді, Чоп, Фронт Змін, ЖКГ, активісти | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]