Главная » 2009 » Декабрь » 8 » Закарпатська журналістка презентувала власне видання про відомих людей
20:29
Закарпатська журналістка презентувала власне видання про відомих людей
Татяна ГрицищукВ ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки закарпатської журналістки Тетяни Грицищук "Іду до людей". Книга вийшла в ужгородському видавництві "Мистецька лінія" за спонсорські та власні кошти автора.
"Книга моєму серцю дорога. Це 41 матеріал, найкращі мої статті за 12-річну роботу у журналістиці. Я друкуюся у різних виданнях, тож додаткової потреби йти до читача не було. Але все ж вирішила видати власну книгу, послухавши поради колег та редактора видавництва "Мистецька лінія" Олександри Козоріз", — розповіла Тетяна Грицищук.
Журналістка зізналася, що прагнула у своїх матеріалах зобразити рідне Закарпаття, розповісти про прекрасних неординарних людей, які тут живуть, їхні традиції, звичаї, а також проблеми екології краю, духовності. "Я хотіла показати все, чим живуть наші люди, їхні діти", — каже Тетяна Грицищук.
Вона також розповіла про кілька цікавих випадків з власної журналістської роботи. Наприклад, після написання матеріалу про рідне село – Малий Раковець – і зокрема про малораковецьку самогонку, яку возили куштувати навіть Брежнєву, телеканал УТ-1 (продюсерський центр "Закрита зона") виявив бажання знімати сюжет про село. Особливо запам’ятався авторці і процес роботи над матеріалом про закарпатця, який у 40 років знайшов свою рідну матір. І про студентку, яка мужньо долає недугу, не втрачаючи життєвого оптимізму.
Головний редактор видавництва "Мистецька лінія" Олександра Козоріз зауважила: "Добре, що у такий нелегкий час з’являються книжки, як "Іду до людей", з якими справді не соромно йти до читача. Книга вистраждана авторкою, адже слід було не лише творчо опрацювати тексти, а я віднайти фінансову допомогу для її видання", — розповіла редактор. Олександра Козоріз побажала авторці, щоб її журналістські матеріали стали основою для літературних творів: "Публікації Тетяна Грицищук відзначенні письменницьким даром. Позитивом є і те, що слова її героїв не містять нальоту пуризму, їхня жива мова не вихолощена до літературної норми, а передана діалектом, яким і розмовляють люди".
Один зі спонсорів книги Микола Жолтані зауважив, що вважає книгу "промінчиком світла" у інформаційному оточенні. "Написання книги — це розкриття потенціалу людини, а тим більше, коли книга по людей, про їхні долі. Я відчув, що Тетяною Грицищук рухає любов до людей. Неможливо було б написати таку книгу, не маючи цього почуття до людей", — каже Микола Жолтані.
До слова, торік Тетяна Грицищук в журналістському опитуванні Ужгородського прес-клубу реформ отримала номінацію "Народний журналіст" (за підготовку численних матеріалів про життя закарпатської глибинки).
Книга закарпатської журналістки Тетяни Грицищук "Іду до людей" - про людей і для людей. Героями її матеріалів є відомі особистості краю й України: професор Олександр Фединець, двічі Герой Соціалістичної праці Юрій Пітра, народний артист України Іван Попович, письменник Іван Чендей, професор Юрій Переста, поет-пісняр, телеведучий Петро Мага та ін.
До книги ввійшли матеріали, написані впродовж 12 років журналістської роботи з публікацією в обласних та всеукраїнських періодичних виданнях, зокрема в "ГАЗЕТІ по-українськи", "Неділі", "Старому замку – Паланку", "Романі Яг", "Молоді Закарпаття", "Корзо", "Ужгороді", "Трембіті", всеукраїнському незалежному жіночому часописові "Краянка".
Категория: культура | Просмотров: 312 | Добавил: foto-uzh | Теги: книга, Іду до людей, журналіст, Тетяна Грицищук | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]