Главная » 2010 » Февраль » 24 » УЖНУ має "Спортивний літопис"
10:02
УЖНУ має "Спортивний літопис"

Наприкінці минулого року видавництво Ужгородського національного університету «Говерла» видало ґрунтовне дослідження професора, завідувача кафедри фізичного виховання УжНУ Степана Михайловича «Спортивний літопис Ужгородського національного університету (1945-2008 рр.)».

Відтепер Ужгородський національний університети має "Спортивний літопис"

Принагідно відзначимо, що автор є не тільки очевидцем всіх подій, що відбувалися на царині спортивного життя, а й активним організатором і учасником фізкультурного руху в університеті, області та країні. Заслужений працівник фізичної культури і спорту подав чітку картину спортивного життя університету майже за 70 років – від створення вузу і кафедри фізичного виховання до відкриття факультету фізичного виховання і спорту.

На основі великого фактичного матеріалу постає цілісна сторінка в історії першого вищого навчального закладу – становлення розвиток і здобутки в галузі фізкультурі і спорту. Достовірними джерелами стали архівні документи (в т.ч. і особистого архіву автора), наукових публікацій, статей в розмаїтих засобах масової інформації (університетських, обласних, республіканських та всесоюзних), нормативно-правові документи різного рівня. Все це дало змогу відтворити неповторний спектр калейдоскопічного спортивного життя вузу на тлі області, України і колишнього Радянського Союзу.

Шлях розвитку спортивного життя, навчально-виховної та науково-методичної роботи підтверджується документами та фотографіями різних років. Примітною особливістю дослідження є те, що в ньому виокремлені постаті студентів та викладачів різних факультетів в різні роки, котрі вплітали свої здобутки у вінок спортивних досягнень і перемог вузу, області України та СРСР.

Органічно вплітаються і розповіді про кафедри новоствореного факультету: їхнє відкриття, становлення, розвиток та міні-портрети про викладачів та їхні здобутки в багатогранному житті вузу.

Передмову до книги написав ректор Ужгородського національного університету Микола Вегеш, доктор історичних наук, професор.

Книга стане доброю підмогою дослідникам історії університету, студентам фізкультурного факультету та всій молоді, яка цікавиться історією спортивного життя на Закарпатті.

Категория: Ужгород | Просмотров: 287 | Добавил: foto-uzh | Теги: Закарпаття, ужгород, спортивний літопис, УжНУ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]