Главная » 2009 » Октябрь » 28 » У ЙОГО СЕРЦІ ЖИЛИ МИЛОСЕРДЯ, ДОБРОТА І ЛЮДЯНІСТЬ
15:21
У ЙОГО СЕРЦІ ЖИЛИ МИЛОСЕРДЯ, ДОБРОТА І ЛЮДЯНІСТЬ

Нещодавно побачила світ книжка «За покликом серця», присвячена 90-річчю від дня народження Дмитра Снігурського (1919-1999) – лікаря-невропатолога, викладача УжДУ, організатора неврологічної служби Закарпаття.

 

У книжці, зокрема, висвітлено маловідомі сторінки біографії та діяльності Д.О.Снігурського, містить спогади учнів, колег, друзів, у житті яких Дмитро Олексійович відіграв особливу роль, увійшовши у їхні серця назавжди.

 

Зазначу, що бібліографічний матеріал публікується вперше і буде корисним для студентів медичних навчальних закладів, а також тим, хто цікавиться історією рідного краю.

 

У розділі «Школа Д.О.Снігурського – це школа майстерності і школа життя» доцент УжНУ, завідувач неврологічного відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака Олександр Пулик зазначає: «Про Дмитра Олександровича Снігурського писати важко і не лише тому, що його вже немає серед нас, але й тому, що кожен спогад про нього бентежить серце. Хочеться передати сучасникам в усіх подробицях велич цієї людини. Розповісти, якого великого серця це був лікар, який значний внесок зроблено особисто ним в розвиток охорони здоровя Закарпаття та взагалі цілої України. Та словами ніяк не вдається цього зробити і, не зважаючи на все це, знову і знову хочеться розповідати про цього талановитого педагога, відомого за межами краю і героя нашого часу, тому, що кожен спомин про нього – це ще одна хвилина, прожита разом із ним».

 

Епіграфом до цього розділу стали слова М.Є.Поліщука, який так відгукнувся про цю світлу людину: «Снігурський Д.О. вчив не тільки неврології, він вчив бути лікарем, бути людиною, любити хворих і бути чуйним до людського горя».

 

Цікавими спогадами про лікаря Снігурського ділиться з читачем головний бібліограф наукової бібліотеки УжНУ Оксана Люта. Вона у статті «У його серці жили милосердя, доброта і людяність» згадує про перше знайомство з Д.Снігурським, зазначаючи, що є щасливою, що мала можливість знати, бачити, зустрічатися і спілкуватися з такою чудовою, милою людиною як Дмитро Олександрович. «Людяність, милосердя, допомога людям – одна з суттєвих рис цієї людини… Його доброта і зичливість залишаються в моєму серці назавжди», – пише О.Люта.

 

Книжка «За покликом серця», упорядником якої є Наталія Вакула, проілюстрована світлинами різних років. На них Дмитро Снігурський – у колі родини, друзів, колег, науковців.

 

Також подана і систематизована інформація про основні дати і діяльності Д.Снігурського, вміщений бібліографічний покажчик, де, серед іншого, є інформація про опубліковані праці цього науковця, іменний покажчик.

 

Упорядник акцентує увагу читацької аудиторії на тих людях, без яких книжка не відбулася б. Так, адресується вдячність племінникам Дмитра Олександровича, які посприяли в опрацюванні матеріалів, світлин із сімейного архіву. В організації матеріалів-спогадів учнів, а також всебічну моральну і фінансову підтримку, завдяки якій дане видання побачило світ, особливої подяки заслуговують професор Володимир Смоланка, директор Обласного медичного центру нейрохірургії та неврології доцент Олександр Пулик.

 

Є сподівання, що книжка, присвячена видатному вченому-медику, викличе інтерес не лише у працівників системи охорони здоровя, а й у широкого читацького загалу.
 
Іван ТУПИЦЯ, PRESS-КАРПАТ
Категория: Закарпаття | Просмотров: 316 | Добавил: onok | Теги: Дмитро Снігурський, Закарпаття, невропатолог, Медицина, УжДУ, лікар, книжка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]