Главная » 2009 » Декабрь » 26 » Арсеній Яценюк: «Я відклав візит до Ужгорода тільки через те, щоб люди не стали заручниками провокацій»(відео)
12:28
Арсеній Яценюк: «Я відклав візит до Ужгорода тільки через те, щоб люди не стали заручниками провокацій»(відео)
Арсеній ЯценюкМинулого  тижня у зв’язку  з перенесенням візиту кандидата в Президенти Арсенія Яценюка  до Ужгорода серед  інших запланованих заходів  не відбулося  і його спілкування з представниками крайових ЗМІ. Однак, дізнатися про думки і позиції  лідера «Фронту Змін» щодо ключових питань президентської кампанії через призму нашої регіональної специфіки все-таки вдалося. Незважаючи на щільний графік передвиборчих поїздок, Арсеній Петрович знайшов час аби без зволікань відповісти на питання, які цікавлять закарпатських журналістів.    
       - Арсенію Петровичу,  минає рік. Якими  є, на вашу думку,  його підсумки  в політичному  і економічному  аспектах?
       Кожен рік має як плюси, так і мінуси. На превеликий жаль цей 2009 рік був не просто неймовірно складний, а став шляхом для оголошення України політичним і економічним банкрутом. Це сталося саме так. Але це означає тільки одне – ну що ж, є великі проблеми. І завдяки цим проблемам можуть бути великі звершення, тому що їх треба буде вирішувати.
    * Разом з роком, що минає, у завершальну стадію входить і передвиборча кампанія. Чи зробили з неї для себе ви вже якісь висновки?
       Передвиборча  кампанія – це мій перший досвід. Власне, моїй політичній діяльності всього 10 місяців, на відміну від моєї діяльності як державного діяча. Які я зробив висновки? На жаль, політика без правил - це перше. Друге - вона неймовірно брудна. І третє – до всього того вона ще й цинічна. І тут є два варіанти. Перший – стати такими, як вони. Другий варіант – боротися з цим. Я вибрав другий. Саме тому протягом останніх семи місяців Тимошенко та Янукович дуже активно проводили широку антияценюківську кампанію і боролися з третім кандидатом. Наскільки ефективно – покажуть результати виборів. Але я сподіваюся тільки на одне – на мудрість українців. Їх не можна здурити. Я проїхав всю Україну. На мітингах – мінус 15 градусів, стоїть по декілька тисяч людей, і вони не просто стоять, а слухають, розуміють і вони підтримають. Не мене. Вони в першу чергу себе підтримають. Тому, я думаю, що це волевиявлення 17 січня буде тестом на те, чи свідома ми нація чи ні? Нас далі будуть дурити, чи все ж таки ми здатні розібратися, де брехня, а де правда? Правда не дуже приємна, вона взагалі ніколи не приємна. Хочеться вірити в те, що тобі говорять, і хочеться, щоб в тебе це сталося. Але ж хочеться мати іншу країну! І для того, щоб ця країна відбулася, доведеться слухати правду.
    * Якби повернути стрілки годинника назад, до цьогорічної весни, сценарій вашої передвиборчої кампанії якось би змінився?
       ( Сміється) Ох, мені б оце розум  та 6 місяців тому! Напевно, можливо,  була б і дещо інша кампанія. Але таке життя, ти не можеш  наперед про все здогадатися.  З одного боку, я пішов по  так званій складній схемі, я не хотів бути "пластмасовим” Президентом – це коли ти розповідаєш те, що хочуть почути, обіцяєш те, що вже перед тобою 10 років обіцяли, і люди думають: оцим ми не повіримо, а цей, напевно, зробить. Це означає тільки збрехати. Я не буду говорити людям те, що підвищує електоральний рейтинг. Я говоритиму людям те, що зможу зробити. Щоб потім - через 5, 10, 15 років - відповісти перед цими людьми. Я не брешу, і це в кампанії б не змінилося за жодних обставин. 
    * Яким будуть ці вибори? Чи готова ваша команда до можливих фальсифікацій? Чи зможете ви захистити голоси виборців?
       До  фальсифікацій добре готові Тимошенко  з Януковичем, у них це дуже добре  виходить, тим більше що вони не перший рік беруть участь у виборах. Я  на кожному мітингу звертаюся  до українців: "Народ, та не продавайте свій голос за 500 грн. Тому що вони вам дали 500 грн., а витягли у вас, у ваших дітей з кишені 50 тисяч на наступний день. У міліціонера, лікаря, вчителя... Тому зрозумійте, що проданий голос – це те саме, що продавати душу, тіло і майбутнє. За ніч проп’ємо 500 грн., а потім будемо чекати 5 років, коли вони нас знову здурять”. Тому це основна фальсифікація. І вона, в основному, буде в сільських регіонах. Чому "вона” довела людей до зубожіння? Тому що, коли людина отримує пенсію в 640 грн., а їй приносять 500 за голос, ця людина, думаєте, буде турбуватися країною, майбутнім України? Навряд чи. Вона буде думати про те, що на цих 500 грн. можна буде ще місяць прожити, і ще місяць поїсти. І саме таким чином і проводять основні фальсифікації. Людьми маніпулюють. Зубожіла нація є предметом маніпулювання. Бо нація стоїть на колінах, а я хочу, щоб ми піднялися з цих колін. І усвідомили, що хліб буде, тільки за нього треба поборотися.
    * На 16 грудня був запланований ваш візит на Закарпаття. І його скасування потягнуло за собою багато пліток, пересудів. Ви можете пояснити, що все ж таки трапилося насправді?
       Та  я публічно заявив, що я хлопець, якому все одно, куди їхати і  до кого. Але для того, щоб не було різного роду потасовок і провокацій, які вже були заготовлені, Служба Безпеки України разом з Управлінням Державної Охорони звернулися до мене з проханням: "Не їдьте зараз в Ужгород,  тому що в цій ситуації можуть постраждати люди”. Зрозуміло, на кого спишуть – спишуть на "цього”. Але хто стоїть за ним, я не знаю. І там були дуже різні версії. Тому я відклав цей візит до Ужгорода тільки через те, щоб люди не стали заручниками провокацій. Але я обов’язково приїду на Закарпаття, адже я вже не один раз був. А ще знаєте, чому я візит відклав? Вони ще яєць стільки не накупили. От як накуплять яєць, приїду вдруге (Сміється).
    * Тобто, ви готові до будь-яких провокацій?
       Та  послухайте, мені абсолютно все одно.
    * На Закарпатті політична сила "Фронт змін” трохи більше півроку. Яку оцінку роботи місцевої команди ви можете дати?
       Я хотів би розпочати безпосередньо  з Роберта Бровді, тому що він  керує політичною організацією. Я  вважаю, що він неймовірно виріс  за останні півроку. Людина, яка раніше не займалася політикою, наче б то могла би десь оступитися, щось не зрозуміти. Але якщо в людини є клепка в голові, відкрите серце і бажання, і він ставить цілі, в першу чергу, державні, то він знає, що робити. І Бог йому в цьому допомагає. Тому я дуже задоволений тим, як проходить зараз становлення особистостей в партії. Тому що саме на особистостях формується партійна організація, на тих людях, які здатні переконати, які мають позицію і можуть донести цю позицію до громадян.  Так що, я вважаю, Закарпаття дуже позитивно розвивається.
    * У нас багатонаціональний край. Цікаво знати вашу позицію у питаннях міжнаціональних общин.
       Я хотів би розпочати, що Україна - для  українців. Тільки не за національністю, а за покликанням духу. Адже Україна  є багатонаціональною державою.  І четверта частина населення  України – це інші національності – угорці, румуни, німці, поляки, євреї – будь хто. І це люди, які повинні бути об’єднані тільки одним – нашою спільною державою.  І будь-хто для мене, незалежно від віросповідання, від мови, національності, хто сповідує ідею сильної Української держави – це та людина, яка отримає від мене повний захист. Адже я намагаюся розмовляти в тих регіонах, куди я приїжджаю, тією мовою, якою спілкуються ті люди. Тому що я хочу до них проявити повагу. Навіть мій бойовий листок, який ми випускаємо, ми також друкуємо різними мовами – рідною мовою тієї території, куди цей бойовий листок потрапляє. Це моя шана до цих людей. Це моя їм подяка за те, що вони беруть активну участь в роботі Української держави, в її розбудові. Тому що кожен з них – хтось більше, а хтось менше, - але працює.  Працює тут, а не виїжджає за кордон. Сила України – в її багатонаціональності. Кожна національність буде під моїм персональним захистом. Це моя позиція. Я народився в багатонаціональному регіоні. У нас не ділили на національності, у нас казали: "Ми всі українці”.
    * Багато угорців, що компактно проживають на території України,  звертаються в різні інстанції з вимогою гарантувати їм обов’язкове представництво в парламенті,  внести зміни в норми Європейської Хартії, і цим самим дозволити використовувати рідну мову держустановах, органах місцевого самоврядування, дозволити випускникам шкіл складати незалежне тестування угорською мовою і т.д. Чи можете ви їм пообіцяти виконати всі ці вимоги?
       Ви  повинні зрозуміти, і я вже  про це казав, що кампанію я веду правдиво і чесно. Якби мені зараз треба було здурити, то я б сказав: "Звичайно, я всі ці проблеми вирішу. Ви тільки мені голос віддайте, угорська громадо, і розмовляйте угорською. І введемо ми третю державну мову”. Я брехати не буду. Один з механізмів вирішення, які я бачу, - це дійсно передати право місцевим територіальним громадам встановлювати особливий порядок використання мови на тих територіях, де живе більшість громади. Я думаю про це. Я думаю, про те, як це зробити. Я виступив за єдину державну мову – українську, і це є безальтернативно. Але в моїй програмі чітко написано: "Я забезпечу українським громадянам право розмовляти рідною мовою”. Рідна – це від мами і тата. І тому для громадян буде забезпечено право користування рідною мовою, в тому числі і через ті механізми, які я вам сказав.
       Щодо  освіти. Тут же важливо усвідомити – можна піти не просто назустріч, а виконати вимоги будь-якої громади . Але чи не буде це тим, що ми відсічемо  цих дітей від вищої освіти?  Тому що фактично вища освіта в Україні україномовна. Як я зробив в Криму, коли я був головою парламенту: я настояв на двомовному тестуванні. Хто хоче українською – будь ласка, хто хоче російською – жодних проблем. Я думаю, що за такою аналогією можна було би рухатися, але я не даю гарячих відповідей. Я мушу подумати. Щоб, з одного боку, зважити всі інтереси різного роду громад, з другого – всієї Української держави.
    * Чи розглянете пропозиції, які готують представники нацменшин?
       Я мушу їх розглянути, оскільки маю чітку  позицію в міжнаціональних стосунках. Для мене найважливіше, щоб ці люди не відчували навіть ознаки дискримінації чи утиску, тому що це все - наші українські громадяни. Якщо ти тільки починаєш щось насаджувати, наприклад, українську мову в Криму, що відбувається? Відразу антиукраїнські настрої. Я хочу, щоб угорці і румуни любили Україну. І для цього зроблю все.
    * Арсенію Петровичу, Закарпаття межує з чотирма європейськими країнами. Ми частіше буваємо в Словаччині, ніж у Києві, на море їздимо відпочивати на Адріатику, бо це ближче, ніж до Чорного моря. Нам імпонують ваші прозахідні настрої. Однак, останнім часом ваші політичні опоненти вбачають у вашій програмі відмову від курсу України на вступ у ЄС...
       А давайте, я все ж таки буду агітувати  вас їздити в Одесу і Крим, бо це наше. А щодо політичних опонентів, вони ж не слухають мою пряму мову, а відверто придумують. Ви зрозумійте, там же працюють цілі технології - здоровенним штабам платяться гроші за те, щоб дискредитувати Яценюка.  І, в принципі, працює. Працює вже півроку. Ще коли я був міністром закордонних справ, чітко заявив: я ні до кого проситися не збираюся, тим більше туди, де нас не чекають. Я був дуже прикро вражений, що наші європейські партери (якими я їх вважаю до сьогоднішнього дня), наприклад, 2 тижні тому викреслили зі спільної декларації, яку підписував Ющенко і Барозу, фразу про те, що Україна є державою з європейською  ідентичністю. Так ми як – азіати? Я був ще більше прикро вражений тим, що наші європейські партнери, дуже активно підтримуючи економічний і політичний діалог з Україною, будують в обхід України 2 газогони. Хіба це по-партнерськи? Я, між іншим, про це заявив минулого тижня на відкритті Міжнародної  конференції з безпеки, яку організовую вже третій рік поспіль. Все-таки, з одного боку, за рівноправ’я потрібно боротися, з іншого, якщо ми партнери, то давайте вирішувати всі питання по-партнерськи. Не треба вирішувати свої питання за рахунок України. Ми нікуди не будемо приєднуватися, я ні до кого не буду проситися. Ми та країна, яка ще й здатна бути взірцем інтеграції, і яка також може пропонувати свої варіанти об’єднання. А через 20 років ми ще подивимося – хто куди і до кого буде приєднуватися.
    * Чим ви будете займатися після виборів?
       (Сміється) Президентом робити буду.
    * А раптом ні. Якщо не станете Президентом, що далі?
         Бог знає, хто буде Президентом.  Якщо ти ставиш для себе  історичні цілі, і якщо щиро  хочеш, щоб це відбулося, то  і Бог, і народ завжди дадуть  тобі зреалізуватися. Тільки ти  не оступися. Так 9 років у мене  було. У мене було багато посад, але якби я думав про посади, то ніколи жодної не отримав би. Тому я зараз не ставлю перед собою ціль – посаду Президента України. Я ставлю історичну ціль, щоб Українська держава відбулася.
    * Ви казали, що в разі не виходу в другий тур виборів, створите опозицію. Якою вона буде?
       О, це буде жорстка опозиція. Я вам  скажу, що за останні 10 місяців я  вже набув політичного досвіду, тому якщо це буде опозиція, вона буде взірцевою, якщо, якщо це буде влада, - це буде найкраща влада в країні.
    * З ким будете об’єднуватися?
       Ну, це ж новий вид бізнесу, за який я кажу, називається політична  проституція - з ким працювати, на яку посаду розмінюватися. Я ні з  ким не збираюся працювати, о крім як з 46 мільйонами українців. У мене є власна позиція, у мене є політична  партія "Фронт змін”, яка підтримує цю політичну позицію. Всі, хто хоче працювати в цьому напрямку, – приєднуйтесь.
       - Незабаром розпочнуться  новорічні і різдвяні  свята. Що ви  побажаєте закарпатцям?
       Це  ті свята, які дають нам наснагу  і енергію, які створюють сімейний затишок. Я хочу побажати закарпатцям тільки одного – щастя. Того щастя, про яке ми мріємо, а ще сімейної злагоди. Щоб ми не опускали руки. Я чудово розумію, як складно сьогодні живеться. Але майбутнє є. Це світло обов’язково з’явиться, до нього треба йти. Це складний шлях, але треба встати з колін. Треба піднятися і рухатися вперед. І ми досягнемо цілі - Україна таки відбудеться. Бо тоді кожна ваша сім’я не буде шукати собі нової країни, а буде знати – у нас є своя держава. Найкраща держава в Європі!
       Лариса  Липкань

Категория: вибори 2010 | Просмотров: 385 | Добавил: foto-uzh | Теги: Арсеній Яценюк, вибори президента, ужгород, політика, Фронт Змін | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]