Главная » 2009 » Сентябрь » 18 » Арсеній Яценюк: «Я буду боротися до кінця за право українців формувати владу»
13:46
Арсеній Яценюк: «Я буду боротися до кінця за право українців формувати владу»
Арсеній ЯценюкЛідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН» Арсеній Яценюк заявляє, що рішення Центральної виборчої комісії про відмову в реєстрації ініціативних груп з проведення всеукраїнського референдуму із захисту Конституції України, – це порушення права українців на волевиявлення.
«Мені не хочеться вірити в те, що Центральна виборча комісія за політичною мотивацією прийняла рішення щодо відмови понад 100 тисячам людей у їхньому волевиявленні, у їхньому бажанні захистити Конституцію держави, щоб унеможливити подальші змови між Партією регіонів і БЮТ щодо форматування країни під себе, щоб країна вибирала президента, а не його призначали в парламенті 300 депутатів, які сьогодні фактично позбавлені будь-якої політичної волі», - підкреслив лідер «ФРОНТУ ЗМІН».
Арсеній Яценюк заявив, що боротиметься до кінця. «Ми оскаржимо рішення Центральної виборчої комісії. І я сподіваюся, що і вони це зрозуміють. Ми разом доведемо справу до кінця. Я змушу їх почути голос народу», - заявив він.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк ініціював проведення всеукраїнського референдуму для захисту Конституції.  В середині серпня у понад 300 населених пунктах всіх регіонів України пройшли збори ініціативних груп, які поклали початок всеукраїнському референдуму проти маніпуляцій із Конституцією.  Їх учасники обговорили й затвердили питання, які буде винесено на референдум. Протоколи зборів направлені в Центральну виборчу комісію, яка має дати «зелене світло» збору 3 мільйонів підписів за проведення голосування.
У своєму зверненні до учасників зборів Арсеній Яценюк підкреслив, що ініціював референдум, аби припинити спроби «олігархічних груп поділити країну на зони впливу і зробити так, щоб ніхто не зміг контролювати їх, щоб президент обирався в парламенті підконтрольними їм фракціями». Арсеній Яценюк наголосив, що референдум за народною ініціативою покликаний захистити право народу формувати владу та впливати на неї. Для цього на референдум виносяться норми, які зроблять внесення змін до Основного Закону виключним правом українського народу.

На зборах громадян з проведення всенародного референдуму було підтримано три питання, які виносяться на голосування. Громадянам пропонується затвердити зміни до трьох статей Конституції.

1. Чи затверджуєте (схвалюєте) ви нову редакцію частини першої статті 71 Конституції України наступного змісту: «Вибори Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голів та депутатів місцевих рад є вільними й відбуваються на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування»?

2. Чи затверджуєте (схвалюєте) ви частину першу статті 90 Конституції України наступного змісту: «Повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Строк повноважень Верховної Ради України може бути продовжений лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану»?
3. Чи затверджуєте (схвалюєте) ви частину другу статті 154 Конституції України наступного змісту: «Зміни та доповнення до Конституції України можуть бути затверджені безпосередньо на всеукраїнському референдумі. Зміни та доповнення до Конституції України, затверджені на такому референдумі, є загальнообов’язковими і не потребують прийняття будь-яких рішень чи здійснення дій органами державної влади або їх посадовими особами»?
Категория: вибори 2010 | Просмотров: 286 | Добавил: foto-uzh | Теги: Арсеній Яценюк, Фронт Змін | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]